A sárga a félelem színe is.
„A félelem sárga félhold, kiflivégeivel szúr.”
Cserna-Szabó András
Szeretem a sárgát, sokan vonzódnak ehhez a színhez. Miért is? A sárga a napfény, a Nap analógiája. Többek között vidámságot, boldogságot, életkedvet, mély tudást és jókedvet szimbolizál.
A sárga szavunk ótörök eredetű.
Rábukkanhatunk korábbi jelentéseire: melyek a fehér, a világos és a sápadt volt. Alapformáival még egyes népdalokban, regékben, mesékben találkozhatunk. Ilyen formák a sár, a sárog, a sárig, a sári például sárhajú, sári tök, sárig virág, a tojás sáriga vagy sárogja.
Kínában a császár színe és a föld színe, a termőföld, a lösz színe után. Egyiptomban a gyász színe, Japánban a bátorságé, Indiában a kereskedőké.
A színszótárban 124 féle sárgát sorolnak fel, köztük zömben a hasonlóság által született elnevezésekkel, mint az ananászságra, körtesárga, citromsárga, kukoricasárga, mangósárga, … és itt már láthatjuk is, mennyi sárga ételünk van.
A színterápiában a sárga a depresszió, az érzelmi zavarok, a fóbiák kezelésére ajánlott.
Fizikai terápiában a zsíros, pattanásos mitesszeres bőrt tisztíthatjuk sárga fénnyel. Bizonyára hallottuk már, hogy természetes úton kiváló a napfürdőzés.
A sárga fény aktiválja a májat, a gyomrot, az emésztőrendszert (jó a hatása fogyókúránál).
Javítja a máj, az epe, a rekeszizom és a hasnyálmirigy energiaellátottságát.
A sárga energiáját (rezonanciáját) különböző sárga ételek fogyasztásával vihetjük be szervezetünkbe, erősítve a Solar Plexust, a harmadik csakrát, melynek színe sárga.
A sárga növeli a koncentrációs képességünket is, ezért vizsgák előtt ajánlatos sárgával körülvenni magunkat. Lehet az akár sárga díszpárna, de egy virágcsokor is az asztalon.