Ebben az írásomban betekintést adok neked a Színes ismeretterjesztő kurzus I. fejezetébe, ami a színezés elemzésről szól.
Miért érdemes az általam mentorált kurzust választani?
-Részletesen kidolgoztam, egyértelmű, érthető
– Veled maradok, segítek neked
– Biztos vagyok abban, hogy tetszeni fog
Lilian Verner-Bonds a világ egyik vezető színterapeutája, aki gyógyító, számos könyvet írt e témában, mellette tanár és tenyérjós.
Egy alapigazság Lilian Verner-Bonds-tól, mely engem teljesen meggyőzött arról, hogy a színterápiával mélyebben kell foglalkoznom.
„ A szín felszabadít. Ha nem tudjuk, miért ismétlődnek bizonyos dolgok az életünkben, miért kapjuk meg mindig ugyanazt a betegséget, miért reagálunk újra és újra negatívan valakire vagy valamire, miért nem tudunk helytelen magatartásunkon változtatni, a színekhez fordulhatunk segítségért. A szín felfedi tetteink értelmét, melyet más módon nem vizsgálhatunk meg.
A színterápiával új kapuk nyílnak meg előttünk, és eddig ismeretlen dolgokat fedezhetünk fel saját magunkról, másokról vagy általában a világról. Képessé válunk arra, hogy felhasználjuk a színeket a mindennapjainkban és az egyszerű technikák révén mentálisan, érzelmileg, testileg és lelkileg növeljük önbecsülésünket. Fedezzük fel a színek varázsát… ”
A SZÍNES ISMERETTERJESZTŐ KURZUSRÓL OLVASHATSZ ha erre a szövegre kattintasz.
Ilyen a kurzus hangulata 🙂
„A színekről általában (csak amit feltétlenül tudni kell a színezéselemzés megértéséhez!)
Mély fejtegetésekbe nem megyek bele, számtalan forrásból megtudhatjuk a részleteket, ha szeretnénk.
Nekem most nem az a célom, hogy a színek keletkezését, rendszerezését, valőrjeit, a színek frekvenciáit és a többit megtanítsam neked.
Fontos megértenünk viszont, hogy mint minden, a szín is rezgés.
A spektrum minden színe más-más frekvencián rezeg, vibrál.
A minket körülvevő tárgyak a rájuk eső fényt különböző módon nyelik el illetve verik vissza.
Az emberi szem, jobban mondva a látás, a visszaverődő fények egyedi, csak rájuk jellemző hullámhosszát különböző színekként érzékeli. Agyunk pedig ezt a színt az adott tárgy tulajdonságaként értelmezi.
Érdekességként megemlítem, hogy kisgyermekkorunkban a szín felismerése a jobb agyféltekében történik. Amikor megtanuljuk a színek neveit, átkerül a bal agyféltekébe.”
Egy kicsit tovább …..
„A színek megjelenési formái
Ebben a fejezetben elsődleges, másodlagos és úgynevezett harmadlagos színekről fogunk beszélni.
Az elsődleges színek a vörös, a sárga és a kék.
A „vízfestékhasználós” korszakunkban mindnyájunkkal megtörtént, hogy a nagy festegetési lázban a napocskánk sárgája valahogy összefolyt a kék egünkkel és máris megjelent a fű zöldje ott, ahová igazából nem is szántuk.
Hát így alakulnak ki a másodlagos színek.
A fentebb felsorolt elsődleges, vagyis a három úgynevezett elsődleges szín segítségével hozzuk létre a másodlagos színeket, amiket használunk, a narancsot, a zöldet, a lilát.
Majd a másodlagos színek és a szomszédjukban elhelyezkedő elsődleges színek keverésével hozhatjuk létre a finomabb, árnyaltabb harmadlagos színeket, az aranyat, az olajzöldet, a türkizt, királykéket, magentát és a korallt.
A színek megoszlását, egységeket jelölve táblázatba foglaltam……”
folyt. az ismeretterjesztő anyagban.